Промоција на нов видео спот на одличните The Crew во Штип

0

Музичкото трио The Crew (Асе, Џими, Каде) кое пред неколку лета ги размрда Кафулињата со хитовите Слобода, Сонувам, Без тебе од кои  и промовираа и три официјални видео записи сега се враќа на голема врата.

The Crew (Асе, Џими, Каде) овојпат го буди интересот кај младата популација со промоција на нов видео спот, во нивни стил зачинет со фантазија. Видеото е за песната „Разбуди се“ кое се снимаше во Германија, а ќе биде промовирано во Штип во Четврток на 27.07. Првите гости ќе бидат и почестени со по еден ладен пијалок на овие летни горештини.
Разбудете ја летната еуфорија во четврток во Клуб Ајс во 20:00 часот.
Спотот по промоцијата ќе биде качет на музичкиот канал Youtube.
Сподели.


Коментарите се затворени.