Млади и талентирани: Одличен кавер на „Списак разлога“ од Ван Гог!

0

Млади, енергични и талентирани!

Бендот „Амазон“ од Виница се состои од двајца млади момци кои со својот талент ја освојуваат публиката низ Македонија. Постојат две години, а бендот се состои од Мартин Атанасовски (вокал и гитара) и Васко Велинов (клавијатура).

17793433_1409761389044759_337818287_n

Слушнете ја нивната прва преработка на песната „Списак разлога“ од Ван Гог.

Уживајте!

 

Сподели.


Коментарите се затворени.