Нова STAND UP Комедија во Штип

0

Никола Тодоровски со деби настап во Штип!

Најактивниот македонски stand up комичар со над 150 шоуа годишно кој минатата година успеа да стигне до полуфиналето на светскиот stand up натпревар ,,The funniest person in the world’’ ќе ги забавува штипјани на 6ти Април во Домот на културата ,,Ацо Шопов’’.

Карти во претпродажба по цена од 150 денари во Ирски паб Даблин или во Арт Кафе и на броевите 071 240 557 и 078 498 872.

Смеењето започнува од 20:00часот, бидете таму!

Сподели.


Коментарите се затворени.